Wiedza

 • Wypalenie – jak wyrwać się z błędnego koła stresu?
  To jest książka adresowana do kobiet. Szczególnie tych, które dużo pomagają innym – w pracy jako liderki, jako specjalistki, które mają często czas dla innych, a rzadziej dla siebie. Dla kobiet pracujących nie tylko w branżach miękkich, gdzie łatwiej o emocjonalne wyczerpanie, ale też w … Czytaj więcej.
 • Praca zdalna a zdrowie psychiczne pracowników
  Po pandemii praca zdalna stała się powszechną normą, oferując pracownikom wiele korzyści. Oszczędność czasu i pieniędzy związana z eliminacją dojazdów, możliwość dostosowania harmonogramu pracy do indywidualnych potrzeb czy większa autonomia sprawiają, że wiele osób docenia tę formę pracy. Warto jednak pamiętać, że praca zdalna może … Czytaj więcej.
 • Nie wiesz, jak przetrwać jesienną chandrę? Sprawdź te 6 tipów
  Na to trzeba mieć sposób, a raczej PLAN, aby nie wpaść w chandrę, wypalenie zawodowe, bezsilność czy marazm. Oto zestaw sprawdzonych pomysłów, by udoskonalić swoje zarządzanie emocjami, lepiej poradzić sobie ze stresem, szczególnie wtedy, gdy dzień jest krótki i zimy, a w pracy trzeba radzić … Czytaj więcej.
 • „Zwolnili mnie z pracy!” Jak sobie z tym poradzić?
  Najpierw jest szok, niedowierzanie. Potem następuje ból w sercu i zadręczanie się pytaniem: „Jak oni mogli mnie zwolnić?!” To jest chwila, kiedy emocje biorą górę, a my sami zadajemy sobie pytania dotyczące naszej wartości na rynku pracy. Po tym etapie pojawia się smutek związany z … Czytaj więcej.
 • Wellbeing. Jak zadbać o samopoczucie?
  Nie są potrzebne naukowe badania, by poczuć, że kondycja psychofizyczna/wellbeing ludzi w pracy w Polsce jest dziś mocno przeciętna. Chodzi o radzenie sobie ze stresem, o brak pogody ducha, o konieczność nieustannego pracowania „na wczoraj”. A także o bycie na stand-by’u przez większość tygodnia, gdy … Czytaj więcej.